Jen tichou vzpomínkou si letos lidé připomněli Den válečných veteránů, který připadá na 11. listopad. Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek se zúčastnil pietního aktu na ústředním hřbitově v Olomouci.

„Válečným veteránům vděčíme za víc, než si občas dokážeme připustit. Bez jejich obětavosti bychom dnes nežili v míru, bez jejich odhodlání bychom nepoznali kouzlo svobody a demokracie. I proto bychom se dnes měli zastavit a věnovat jim část svých vzpomínek,“ uvedl během pietního aktu hejtman Suchánek.

Kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru tentokrát neproběhlo ani tradiční setkání s válečnými veterány. To v minulých letech organizoval Olomoucký kraj v prostorách Klášterního hradiska.

Také pouze komorně si Den válečných veteránů na náměstí Františka Rasche připomněli také zástupci Přerova. Stejně jako při minulých významných dnech se i teď musela kvůli vládním nařízením obejít pietní akce bez veřejnosti. Obdobně uctí radní i události spojené se 17. listopadem. Pro Přerovany, kteří budou chtít také zavzpomínat, bude na Masarykově náměstí – u pamětní desky T. G. Masaryka – nachystán stojan na svíčky, pro prvních padesát návštěvníků tam budou připraveny i svíčky – stačí si jen vzít sirky či zapalovač.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..