Jaro je tady – členové Moravského ornitologického spolku již zaznamenali přílet prvních skřivanů, špačků, čejek, a konipasů. Pokud se chcete dozvědět více o ptácích, kteří k nám v těchto dnech přilétají ze zimovišť, tak si zajeďte do Tovačova na první jarní ornitologickou exkurzi pro veřejnost, která se uskuteční v sobotu 25. března u Hradeckého rybníka.

Sraz zájemců o poznávání a pozorování ptactva je v 8.00 hod. u sádek Hradeckého rybníka v Tovačově. Exkurze se zastaví i u Křenovského rybníka a dále bude pokračovat po hrázích Hradeckého rybníka. Zájemci o pozorování ptactva se mohou k exkurzi připojit i kdykoli později přímo na hrázi rybníka. Mimo obvyklých druhů se dá předpokládat přítomnost tažných druhů, které se již vracejí na svá severská hnízdiště.

 

Slunečné dny a jarní teploty posledních dní přiměly ke zpěvu i u nás zimující ptáky. Začínají zpívat kosi, pěnkavy, zvonci i sýkory. Po setmění se již ozývají i sovy. V lesích začíná tok puštíků, kalousů ušatých, výrů a kulíšků nejmenších.

Na rybnících se objevují první rackové chechtaví, poláci velcí a chocholatí, potápky roháči a husy velké. Od nás naopak odlétají k severu husy polní a běločelé, havrani polní a kavky. A budete-li mít štěstí, uvidíte na exkurzi orla mořského, volavky bílé, hvízdáky, ostralky, hoholy, zrzohlávky, čírky modré, sýkořice vousaté nebo kulíky zlaté.

Seznam všech letošních ornitologických exkurzí, které pořádá Moravský ornitologický spolek, najdete na: www.mos-cso.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..