Přerované, kteří mají trvalé bydliště na adrese magistrátu, by měli zbystřit. Od 1. ledna roku 2016 pro ně budou ukládána „oznámení o uložení doporučené zásilky a výzvy s poučením“ na podatelně magistrátu – tedy na Bratrské 34. Desátým dnem bude jejich písemnost považována za doručenou.  Tato informace se aktuálně týká 2429 lidí, kteří „bydlí“ na adrese úřadu.
„Nevyzvednutí zásilky neznamená, že po adresátovi nikdo nic nemůže chtít, protože o tom nebyl srozuměn. Naopak – nepřevzetím písemnosti je možné promeškat například lhůtu na odvolání a poškodit tak sám sebe,“ upozornil na možná úskalí Jaroslav Sláma z přerovského magistrátu. Připomněl, že i nepřevzatá písemnost nabude právní moci a stane se tak vykonatelnou.

Pokud lidé s trvalým pobytem na adrese Bratrská 34 mají zájem o doručování písemností na adresu svého skutečného pobytu, mají několik možností, jak situaci řešit.

* Zřídit si na dodávací poště za poplatek poštovní přihrádku (P. O. BOX) a pravidelně ji vybírat.
* Na České poště si za poplatek požádat o změnu místa dodání (dosílka). Česká pošta pak bude zásilky doručovat na uvedenou adresu.
* Na ohlašovně pobytu (Bratrská 34) nahlásit doručovací adresu, která bude zavedena do informačního systému MV ČR. Nevýhodou je, že tuto adresu mohou využívat pouze ti, jimž to „povoluje“ zvláštní právní předpis – v podstatě orgány státní správy.
*
Při jednání oznámit druhé straně svůj požadavek o zasílání pošty na uvedenou adresu. Orgány státní správy mají povinnost toto přání respektovat.

 

Zdroj: www.prerov.eu foto: google.maps

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..