Přerov/ „V našem městě sleduje dění kamerový monitorovací systém“. Tabule s tímto informativním nápisem se v prosinci objevily v ulicích Přerova. Mapa, která je součástí cedulí, přináší informace o tom, kde jsou nainstalovány kamerové body, sledující dění ve vytipovaných lokalitách.

„V Přerově máme celkem osmnáct míst, které jsou pod dohledem kamer. V mapě jsou tyto lokality označeny červeným bodem. Jsou tam zvýrazněny i zelené plochy, které naznačují dosah oka kamery – čili kam až mohou nahlédnout díky obrazovkám na služebně městští strážníci,“ říká Zdeněk Vojtášek z přerovského magistrátu.

Nové tabule jsou umístěny na třech místech – v Hranické ulici v Předmostí, v Husově ulici a na Žerotínově náměstí. „Chceme, aby byli lidé informovaní a věděli, že se i tímto způsobem snažíme zajistit dohled nad veřejným pořádkem. Ostatně – zveřejnění informace o dohledu nám ukládá i zákon,“ konstatuje ředitel Městské policie Přerov Omar Teriaki. Ten sám v této souvislosti podotýká, že monitorovací systém se záznamovým zařízením je důležitým nástrojem pro činnost městské policie, a to i z taktického hlediska. „Naposledy se nám například podařilo díky kamerám odhalit skupinku opilých dětí, které močily na fasády, kopaly do výloh a obtěžovaly kolemjdoucí,“ zmínil Omar Teriaki.

Tabule, které se nově staly součástí přerovských ulic, jsou vyrobeny z plechu a jejich pořízení přišlo město Přerov na 46 tisíc korun.

 

Comments( 3 )

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..