V hlavní roli erotika a ženské tělo. Přerov bude hostit výstavu Jana Saudka

Soubor přibližně sta originálních fotografií nebo autorských grafik ikony české ateliérové umělecké fotografie -Jana Saudka nabídne hodová výstava v Galerii města Přerova na Horním náměstí. Všechna díla budou prodejní, k dispozici pro návštěvníky budou k zakoupení také doprovodné tisky, publikace a autorem signované reprodukce.

„Ústředním tématem vystavených fotografií bude – jak jinak – než ženské tělo a motivy vztahů muže a ženy. Ve výběru však nechybí ani něžná témata dětství či vztahů mezi rodiči a dětmi,“ zve na výstavu vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová. Ta o výstavu tohoto nejvýznamnějšího českého fotografa a umělce, jež se řadí mezi desítku nejlepších žijících fotografů světa, usilovala několik let. „Nic lepšího už z hlediska české i světové umělecké fotografie nemohu návštěvníkům jako galeristka nabídnout,“ říká.

Jan Saudek je český fotograf, věnující se zejména ateliérové fotografii s nezaměnitelným rukopisem. O roku 1977 své fotografie koloruje, a právě snímky z tohoto období budou tvořit jádro expozice. V osmdesátých letech 20. století jeho tvorbě dominovala ikonická zeď. „I tvorba z tohoto období bude zastoupena. Jeho díla byla s postupujícími léty stále erotičtější a provokativnější. Námětem jeho fotografií byly mladé dívky, dospělé krásné ženy i starší korpulentní dámy. Dílo Jana Saudka obsahuje řadu sdělení, oslavuje lidství, je kontroverzní i provokativní, a právě taková bude i celá výstava,“ zve Lada Galová.

Vernisáž se uskuteční v pátek 11. srpna v 17 hodin v Galerii města Přerova. Výstava je pořádána ve spolupráci s galerií Artrium Zlín, úvodní slovo k výstavě přednese kurátor a jednatel galerie Artrium Pavel Chmelík. Expozice bude v galerii k vidění do 1. října.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..