Přerov se už připravuje na hodové veselí, které ovládne od 11. do 13. srpna celé centrum města – od Masarykova po Horní náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na kapely zvučných jmen, výstavu světoznámého fotografa, historický průvod, řemeslný jarmark, lunaparkové atrakce, hodovou mši svatou i program ve farní zahradě. Svatovavřinecké hody se v tomto pojetí slaví v Přerově už jednadvacet let.  

„Program začne v pátek 11. srpna v 17 hodin dvěma akcemi – v Galerii města Přerova na Horním náměstí bude zahájena prodejní výstava fotografií Jana Saudka a na pódiu na Masarykově náměstí to ve stejný čas rozbalí přerovská kapela Arrhythmia. V 19 hodin se posluchačům představí Fleret a o dvě a půl hodin později si návštěvníci užijí koncert skupiny Citron,“ předeslal ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček. Veselo bude na hlavním náměstí i v sobotu 12. srpna, kdy v 10 hodin ráno vystoupí Šediváci, v 15 Kamelot Romana Horkého, v 17 Kameron, v 19 Ready Kirken a zlatým hřebem večera bude ve 21 hodin koncert Janka Ledeckého.

Hlavní program hodů je naplánován na neděli 13. srpna, kdy v 10 ráno zahraje na pódiu Cimbálová muzika Primáš, po jejímž koncertě projde náměstím historický průvod a v 10.30 bude následovat sváteční slovo děkana přerovské farnosti Josefa Rosenberga a prvního muže radnice Petra Vrány. Od 10 do 17 hodin se mohou návštěvníci těšit na řemeslný jarmark, který ovládne Horní náměstí – a diváci si tu mohou užít i vystoupení šermířů, dobové muziky, pouličního divadla či sokolníka. „Odpoledne se pak na Masarykově náměstí uskuteční tři koncerty – v 13 hodin to rozjede přerovský Re-Vox, v 15 hodin Maxim Turbulenc a program v 17.30 zakončí No Name,“ uvedl ředitel Macíček.

Nedělní dopoledne bude patřit i bohoslužbám v kostele, zasvěceném svatému Vavřincovi – slouženy budou v 9 a v 10.30 hodin. Ve 14.00 čeká na věřící adorace a svátostné požehnání, ve 14.30 přednáška o historii přerovského svatostánku a od 15 hodin bude možné posedět ve farní zahradě a poslechnout si Moravskou Veselku.


Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..