Oprava chodníku v ulici Pod Valy

Připravili jsme si pro Vás přehledný seznam oprav chodníků a silnic, které se aktuálně v Přerově provádějí.

Budování smíšené stezky a rekonstrukce chodníku v ulici Pod Valy stále pokračuje. První etapa prací je za námi, a nyní se nacházíme v druhé etapě, která má za cíl vybudovat stezku směrem k lávce U Loděnice. Náměstek primátora Tomáš Navrátil na svém facebooku uvedl, že práce by měly končit 18. května. V plánu rekonstrukce je také nový sdružený přechod pro cyklisty i chodce. Město za tuto rekonstrukci zaplatilo 8 milionů 383 tisíc korun. Dle webu města, státní fond dopravní infrastruktury schválil v loňském roce finanční příspěvek ve výši 3 miliony 406 tisíc korun.

První etapa je hotova
Rekonstrukce se nachází v druhé etapě

V plném proudu je také rekonstrukce chodníku v ulici 9. května. Opravuje se zde 425 metrů chodníku od hlavního vchodu hřbitova směrem k obchodu Penny. Dle webu města, by práce měly být hotovy 26. května a cena je 811 tisíc 980 korun.

Nový chodník v ulici 9. května

Stavební práce začaly i na velmi frekventovaném mostě Legií. Provoz je zde omezený v režimu 1+1, obě dvě etapy oprav by měly být hotovy 14. května. „Důvodem uzavírky je oprava povrchu, dojde k odfrézování stávajícího krytu vozovky a na něj bude položena nejprve ložná a posléze obrusná vrstva,“ napsal na svém facebookovém profilu náměstek primátora Tomáš Navrátil. Pro řidiče to znamená, že nebude umožněno levé odbočení ze směru od Předmostí na nábřeží PFB a Edvarda Beneše. Z opačného směru zase nebude možno odbočit levé odbočení na nábřeží Edvarda Beneše a do ulice Cukrovarská.

Uzavírka se výrazně dotkla i městské autobusové dopravy. Linky 105, 106, 107 a 111 neobsluhují po dobu prací zastávky na mostě Míru a mostě Legií, jsou vedeny po objízdné trase. Spoje linky 114 ve směru z Jižní čtvrti na Kopaniny obsluhují zastávku most Míru a dále pokračují na zastávku v ulici Na Odpolední.

První etapa prací, před mostem Legií

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..