Ve své věkové kategorii se řadí k nejlepším českým gólmanům. Stál proti budoucím hvězdám NHL. Přerovský odchovanec Tomáš Suchánek předvedl na juniorském MS v Kanadě senzační výkony. A i když to na medaili nestačilo, potlesku se mu dostalo i od kanadských diváků.

 

Tomáši, jaké byly vaše ambice s týmem před turnajem?

Ambice byly, aby jsme se každý zápas zlepšovali a stupňovali naši hru.

Na turnaj jste původně ani neměl jet, byl jste překvapený, když vaši dva konkurenti Málek a Malík účast dopředu odřekli?

Překvapený jsem moc nebyl, oba dva bojují o místo v nejvyšší finské lize a v těchto termínach se hrají přípravné zápasy kde bojují o místo.

Jaký byl kolektiv, sedl si tým po lidské stránce dobře?

Kolektiv fungoval výborně, opravdu jsme měli skvělou partu a každý den jsem si to užíval.

Co Vám proběhlo hlavou, když zazněla závěrečná siréna a Vám došlo, že jste porazili Spojené státy a budete na turnaji sahat po medaili?

Bylo to něco neuvěřitelného, ten pocit po té siréně se nedá ani popsat. Všichni jsme skákali a křičeli, bylo to něco skvělého.

Poté přišly zápasy s Kanadou a následně souboj o třetí místo se Švédskem, co podle vás chybělo k úspěchu v těch závěrečných zápasech o medaile?

Kanada na tomhle turnaji byla opravdu o level výš než všichni ostatní, poprávu vyhráli tento turnaj. Se Švédskem chyběl opravdu kousek, byl to zápas kde rozhodovaly nejmenší detaily a bohužel Švédové z toho vyšli lépe.

Čtvrté místo je i vzhledem k předešlým letem u juniorky úspěch, jak vnímáte konečné umístění vy?

Z historických výsledku to asi úspěch je, ale opravdu si myslím, že jsme měli na to udělat tu medaili a furt to trochu mrzí.

Chtěl jste být vždy hokejistou (brankářem)?

Řekl bych že ano, hraji hokej už od 3 let, dřivé jsem hrával i další sporty ale hokej byl vždycky číslo 1. Já chtěl být vždy útočník, pak jsem se ocitl jednou v bráně a už mě z ní nepustili.

Kdo je Vaše největší podpora?

Moje největší podpora je moje rodina. :)

Jak vzpomínáte na Vaše hokejové začátky v Přerově?

Vzpomínám na ně moc rád, každý rok jsme měli skvělou partu a výborný tým. Vlastně i teď když trénuji přes léto v Přerově tak většina trenérů co nás trénovali, tady pořád trénují a s hráči se taky vídám.

Redaktor: Martin Baran

Mgr. Lenka Vránová

Foto: se svolením Tomáše Suchánka

 

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..