Nové interiéry, větší kapacita a moderní vybavení – takto lze jednoduše shrnout výsledek rekonstrukce a modernizace oddělení ARO Nemocnice AGEL Přerov. Důvodem pro rekonstrukci byl nevyhovující stav rozvodů a vzduchotechniky, nemocnice ale pojala rekonstrukci komplexněji a zahrnula nakonec i nové vybavení, nové přístroje i rozšíření kapacity oddělení na větší počet lůžek.

Rekonstrukce oddělení ARO, která vyšla nemocnici na téměř 18 milionů korun, zahrnula v rámci stavebních prací konkrétně revizi a doplnění rozvodů elektřiny, revizi vzduchotechniky a rozvodů plynu a zesílení stropní konstrukce, výměnu dveří, instalaci bezklíčového ovládání dveří a novou výmalbu.

Kromě toho došlo na oddělení k doplnění ventilátorů, multifunkčních monitorů vitálních funkcí i monitorů hemodynamiky.

K dispozici získali zdravotníci navíc i nové vybavení jako jsou anesteziologické či resuscitační stolky, novou infuzní techniku, nový EKG přístroj a nový nábytek do místností určených pro personál.

„Zásadní novinkou je také fakt, že máme nově k dispozici celkem 6 lůžek, z toho jsou 3 lůžka v samostatných boxech, jejichž potřebu nám ukázala zejména pandemie Covid-19. Nově tak můžeme pečovat o větší počet pacientů a zároveň jim i sobě nabídnout bezpečné a kvalitní podmínky,“ říká primář oddělení ARO přerovské nemocnice MUDr. Petr Dušek.

Spektrum výkonů nabízených na oddělení ARO se rekonstrukcí nezměnil, kvalita poskytované péče bude ale dosahovat vyšší úrovně. Příjemnější zrenovované pracovní prostředí pak zajistí lepší pocit jak zdravotníkům, tak i hospitalizovaným pacientům„Na práci v novém prostředí se moc těším, ať už na stránku pracovně-estetickou, tak i na tu odbornou. V tomto ohledu se těším nejvíce na provádění hemodynamického monitoringu, ať už pomocí ultrazvuku, pomocí přístroje Cheetah, nebo pomocí PiCCO modulu,“ vyjmenovává primář

Zdroj: Nemocnice Agel Přerov

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..