První řidiči se dnes projeli po nově vybudovaném průpichu, který je součástí průtahu Přerovem. Projeli tak z Velkých Novosad přes areál Juty až k nádraží. Na stavbu, která je příslibem lepší dopravní situace, město významně přispělo. „Průpich, stavěný v režii Ředitelství silnic a dálnic, přijde na 189 milionů korun a město Přerov ho podpořilo částkou 20 milionů 418 tisíc korun,“ uvedl přerovský primátor Petr Měřínský.

Průpich, který je veden obousměrně v jednom pruhu, zjednoduší dopravu. S dílčími omezeními, které přinese budování další části průtahu, ale musejí řidiči ještě počítat – zůstává uzavřena silnice II/434 v Komenského ulici, provoz v Kojetínské je veden pouze jedním pruhem, je zaslepena křižovatka z Husovy ulice do Tovární a naopak. „Nyní budou probíhat práce na opačné straně vozovky, do konce října vznikne cyklostezka s chodníkem kolem nově vybudované komunikace,“ informoval radní pro dopravu Tomáš Navrátil. Připomněl, že průchod chodců na vlakové a autobusové nádraží je v současné době zajištěn z Nádražní ulice a nově budou moci pěší projít z Komenského ulice přes nové rameno až do ulice Škodovy.

O průtahu městem jako nové důležité dopravní tepně se v Přerově mluví už mnoho let – v srpnu roku 2012 se snažili tehdejší přerovští radní stavbu popohnat schválením memoranda, které řešilo vzájemnou spolupráci města, Olomouckého kraje a Ředitelství silnic a dálnic. S výstavbou průtahu se ale začalo až v roce 2020 – a na konci letošního roku by měl být hotový. Odborníci, kteří se na plánech podíleli, slibují, že ve finále bude přerovská doprava plynulejší, rychlejší a bezpečnější, neboť průtah se stane jakýmsi „sběračem“ z místních komunikací.

zdroj: prerov.eu

Foto: PiTV

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..