Vloni v listopadu byly v Přerově vyměněny obsahově menší kontejnery na tříděný odpad za velkokapacitní nádoby. Důvodem, proč se město vydalo tímto směrem, byl tlak na snížení nákladů na svoz, úspora místa i lepší komfort pro uživatele, kteří už nemusejí sahat na víko nádoby – ta se totiž otevírá i nožním pedálem.

„V průběhu letošního roku jsme ověřovali funkčnost celého systému a průběžně odstraňujeme problémy i s umístěním kontejnerů na stanovištích. A teď se ptáme Přerovanů, jestli jsou s uspořádáním a systémem spokojeni. Šetření je anonymní, kdo se chce ale zúčastnit průběžného losování o ceny, musí vyplnit svou mailovou adresu,“ říká jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Anketa je na webových stránkách www.tsmpr.cz přístupná do konce roku, pak se vyhodnotí.

Tady můžete hlasovat: http://tsmpr.cz/dotaznik-spokojenosti-kontejnerova-stani-s-novymi-nadobami/

„Chceme vědět, jestli občanům vyhovuje přístup ke kontejnerům, zda je podle nich umístění vhodné, jak jim vyhovuje způsob ovládání nádob, co si myslí o četnosti svozu nebo jestli by přivítali i nádoby na jiný druh odpadu,“ shrnul technicko-provozní náměstek Tomáš Lolek.

Než byl nový systém před devíti měsíci zaveden do zkušebního provozu, odevzdávali Přerované papír, sklo a plasty pouze do menších nádob o objemu 1100 litrů, které často tvořily nevzhledné dlouhé „vláčky“.

Teď je na území města 86 kontejnerových stanovišť, na nichž je 48 nádob o objemu 2200 litrů na sklo, 15 na plasty a 15 na papír, dále je v těchto hnízdech umístěno 67 kontejnerů o objemu 3200 litrů na plastový odpad a 67 na papír. V průběhu roku 2023 budou tato stanoviště pro tříděný odpad ještě rozšířena – celkem by jich mělo být asi 130.

A změna čeká na Přerovany také v případě kontejnerů na směsný komunální odpad. V září a v říjnu letošního roku totiž bude na vytipovaných stanovištích probíhat obměna menších nádob o objemu 1100 litrů na komunální odpad, které nahradí stovka velkokapacitních kontejnerů o objemu 3200 litrů. „V ulicích města díky tomu ušetříme další místa třeba na parkování,“ podotkl na závěr Petr Školoud z přerovského magistrátu.

Zdroj: prerov.eu

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..