Od dnešního dne až do 31. července mohou lidé vybírat z 23 návrhů, které jejich autoři přihlásili do participativního rozpočtu města Přerova. V pátek odpoledne byly všechny návrhy představeny na veřejném projednání v Městském domě. Lidé tak měli možnost seznámit se s nápady, o kterých jsou jejich autoři přesvědčení, že by pomohly zlepšit život v Přerově. O 16 z nich se rozhovořili sami navrhovatelé, kteří upřesnili, jaké mají konkrétní představy o realizaci – mluvili o tom, co by se zlepšilo, jak by právě jejich nápad prospěl dopravě, životnímu prostředí nebo napomohl zdravějšímu životnímu stylu.

Hlasující si mohou vybrat, které projekty svými hlasy podpoří. Na webu chcivprerove.eu jsou všechny návrhy popsány a ze stejného místa mohou zájemci elektronicky hlasovat. Stačí zvolit modré tlačítko v pravém horním rohu označené názvem Hlasovat. 

„Každý má možnost udělit 6 kladných a 3 záporné hlasy. Plusové body lidé přidělují projektům, které se jim nejvíce líbí, jsou podle jejich názoru užitečné, nebo se díky jejich realizaci ve městě něco vylepší. Minusové body naopak udělí návrhům, které jim přijdou nedůležité, zbytečné, bez pozitivního efektu,“ vysvětlila náměstkyně primátora Hana Mazochová. Jakmile si člověk rozmyslí, jak s body naloží, zadá číslo svého mobilního telefonu, na který mu přijde jednorázový PIN umožňující odeslání hlasů vybraným projektům. „Po ukončení hlasování budou návrhy seřazeny sestupně podle počtu dosažených bodů. Realizovat se budou nejlépe hodnocené návrhy, které v součtu svým finančním objemem nepřesáhnou jeden a půl milionu korun,“ připomněl vedoucí odboru koncepce a strategického rozvoje Pavel Gala. V případě stejného množství kladných hlasů po konečném sečtení, bude realizován návrh s nižším počtem záporných hlasů. Celkové výsledky a vítězné návrhy budou známé do 15. srpna.

Jaké projekty mohou získat váš hlas?

Zpomalení dopravy v ulici Jateční (dodržování rychlosti 30 km/hod., snížení hlučnosti)
Mobiliář – rybník Předmostí po revitalizaci
Relaxační chodník
Venkovní betonový stůl na stolní tenis
Grilovací zóna Laguna
Zelené zastávky MHD
Koše na psí exkrementy
Rozhledna na Čekyňáku
Nová zastávka autobusové dopravy ulice Hlavní (Újezdec, pošta Depo 70)
Zelená střecha na zastávce MHD
Zrcadlo u Bečvy
Dešťová voda pro Hvězdárnu
Workoutové hřiště u nemocnice
Pořízení mobilního letního kina
Workoutové hřiště Kabelička
Pítka ve městě
Jógová stezka s platformou pro cvičení
Fit stezka v naučné stezce Přerovským luhem
Grilovací altánek na Laguně
Stojany na kola u dětského hřiště Malá Trávnická – Kozlovská
Relax zóna ve městě
Workoutové hřiště Laguna (rozšíření)
Revitalizace veřejného prostranství před a za kulturním domem ve Vinarech

Zdroj: prerov.eu

Comments( 4 )

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..