Přerovský pivovar Zubr po nucené pauze opět přivítal všechny milovníky dobrého piva a muziky.  Během prosluněného letního dne si mohli návštěvníci vychutnat bohatý hudební program a širokou nabídku piva z produkce pivovaru. Největší zájem byl o nefiltrovanou 4x chmelenou jedenáctku ZUBR Grand z ležáckého sklepa a o pivo ZUBR Gold, které bylo vyhlášeno absolutním vítězem letošního ročníku prestižní degustační soutěže o Zlatý pohár PIVEX. Nechyběl ani tmavý ZUBR Výroční speciál 15,0 %, uvařený u příležitosti 150. výročí pivovaru, a limitovaná edice polotmavého ležáku ZUBR Polotmavý 11, který bude na čepu od 13.6. ve vybraných provozovnách zejména na střední Moravě až do konce léta.

„ZUBRFEST je jednou z našich tradičních akcí, která vždy odstartuje pohodové letní období. I letos nám počasí přálo. Těší mě, že můžeme každoročně, vyjma nestandardního období pandemie, zažívat jedinečnou atmosféru pivovaru zaplněného skvěle se bavícími lidmi,“ říká Kateřina Vilímová, brand manažerka značky ZUBR.

Dvě hudební scény představily řadu populárních českých a slovenských interpretů v čele s Petrem Nagyem a jeho skupinou Indigo, Vypsanou fiXou nebo Yo Yo Bandem. V nabitém programu našly své místo také křest knihy Časy se mění, síla chuti zůstává, která mapuje historii pivovaru v uplynulých 150 letech, a autogramiáda hokejistů A-teamu HC ZUBR Přerov, které se v letošním roce zúčastnili také odchovanci HC ZUBR Přerov Tomáš Kundrátek a Mikuláš Zbořil, aktuálně mistři Tipsport extraligy ledního hokeje v sezoně 2021-2022.

Návštěvníci se navíc mohli během celého odpoledne zúčastnit exkurzí do provozu pivovaru, při kterých se seznámili s tradičním postupem výroby piva. Závěr festivalu pak patřil velkolepému ohňostroji.

FOTO: Martin Vrána

 

 

 

 

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..