Ministerstva obrany a dopravy se domluvila na spolupráci v oblastech rozvoje a pravidel pro použití dronů v ČR. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na konferenci uvedla, že pravděpodobně v průběhu příštího roku bude zahájeno testování dronů na přerovském letišti.

„Chceme spolupracovat například tím, že budeme vytvářet polygony, kde se budou moci drony testovat, předvádět své možnosti. Jeden máme v zámyslu na letišti Přerov,“ uvedla ministryně. Doplnila, že by mohl být uveden do provozu příští rok. Je ale nutné před tím například zajistit zázemí a různé opravy.

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v souvislosti s drony hovořil o možnosti rychlého doručování zásilek nebo urgentními převozy v oblasti zdravotnictví (např. krve nebo orgánů).  Jana Černochová vidí potenciál dronů v pomoci Integrovaným záchranným složkám v mapování při živelných pohromách a zjištění rozsahu škod.

„Do Přerova se přemístí jednotka víceúčelového bezpilotního prostředku z 533. praporu bezpilotních prostředků Prostějov,“ odpověděla Právu mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková na dotaz, odkud budou větší drony operovat.

Zdroj: ČTK, novinky.cz

Foto: web Ministerstva obrany ČR

 

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..