Výstava v Galerii města Přerova na Horním náměstí představí jednu z nejvýznamnějších osobností olomoucké umělecké scény – architekta Petra Braunera. Ačkoliv profesní život má spojený především s Olomoucí, několik realizací tohoto autora bychom našli také v Přerově. Tady od roku 2012 také žije.

Z přerovských tvorby bude k vidění například administrativní budova Levi International před přerovským výstavištěm, soutěžní návrh na Tyršův most, návrh kašny u restaurace Haná, dětské hřiště v ulici Jasínkova, autosalon Suzuki, rodinný dům v Přerově-Újezdci a další. Kromě toho bude výstava obohacena zapůjčenou sbírkou z Muzea umění Olomouc, která přiblíží i autorovu mimopřerovskou tvorbu.

O autorovi:

Petr Brauner, narozený 29. listopadu 1936 ve Zlíně, v letech 1955-1961vystudoval obor architektura a stavba měst na Fakultě architektury a pozemního stavitelství VUT v Brně. Po studiu, v roce 1961, dostal umístěnku do Krajského investorského útvaru Karviná, pobočka Havířova, aby záhy absolvoval základní vojenskou službu a ještě téhož roku přešel do olomoucké pobočky Krajského projektového ústavu Ostrava (později přejmenovaného na Stavoprojekt Ostrava, pobočka Olomouc). Po prověrkách v roce 1970 byl Brauner ze Stavoprojektu vyhozen, od roku 1971 pracoval v DRUPOSu (až do r. 1991). Po revoluci s manželkou založili architektonický ateliér B&B studio, Brauner se ještě krátce věnoval také práci pro Stavoprojekt. Od roku 2012 žije a pracuje v Přerově.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..