V březnu se začala dostavovat cyklostezka s chodníkem na Velké Dlážce. Nová obousměrná trasa pro kola a chodce povede od pobočky městské knihovny až po nový kruhový objezd před Předmostím. „Právě kvůli stavbě okružní křižovatky, která byla dokončena loni na podzim, byla stavba stezky v roce 2017 přerušena a řada na ni přišla až teď,“ vysvětlil radní pro dopravu Tomáš Navrátil. Stavět se bude následně i navazující úsek, který povede od „kruháče“ do Předmostí. Za oba tyto úseky zaplatí město 17 milionů 400 tisíc korun, část nákladů by mohla pokrýt dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury a z Olomouckého kraje.

Povrch nové stezky má být vyhotoven ze zámkové dlažby v kombinaci červené a šedé barvy, součástí stavby je i tři metry široký chodník, lemovaný betonovým obrubníkem. „Tato 115 metrů dlouhá část stezky se bude stavět 45 dnů a chodci se budou muset smířit s tím, že po dobu stavby budou muset volit jinou trasu, která bude v místě označená,“ doplnila náměstkyně primátora Hana Mazochová.  Stavba by ale neměla ohrozit chod pobočky městské knihovny.

Další část stezky, která povede na opačnou stranu – tedy od rondelu až na Hranickou ulici, se má stavět 165 kalendářních dnů. Počítá se s tím, že by stavba 166 metrů dlouhého úseku mohla být zahájena v průběhu dubna a na podzim by už po ní mohli jezdit cyklisti, kteří zcela jistě ocení, že trasa ze zámkové dlažby bude osvětlena novými LED lampami veřejného světlení.

Novinkou v této části se stane i železobetonový tubus pod železniční tratí o rozměrech zhruba 3 krát 3 metry, který stavěla s finanční podporou města Správa železnic.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..