Máte nápad, co v Přerově zlepšit? S realizací vaší myšlenky může pomoci participativní rozpočet. Zástupci města vyčlenili částku 1,5 milionu korun, o jejímž využití rozhodnou sami občané. Ti mohou podávat své návrhy webové stránce www.chcivprerove.eu, na níž jsou k dispozici on-line formuláře i kontakty pro konzultaci. Návrhy je možno posílat do 30. dubna. Maximální náklady na realizaci jednoho návrhu jsou zastropovány částkou 500 tisíc korun – čili mohou zvítězit tři větší projekty, anebo více malých.

Od 2. do 31. května pak proběhne kontrola formální správnosti a realizovatelnosti podaných návrhů, 15. června budou návrhy zveřejněny, od 16. do 17. června se otevře možnost veřejného projednávání návrhů, od 20. června do 31. července bude možnost hlasovat. Vítězné projekty zveřejníme 15. srpna,“ shrnula Jana Pivodová z Kanceláře primátora.

„Protože je jasné, že Přerované nemohou vědět o všech akcích, které jsou už plánovány městem – nebo nemohou mít přehled o pozemcích a jejich vlastnících, bude jim k dispozici konzultant z řad úředníků, kterého jsme poradenstvím pověřili,“ uvedl primátor Petr Měřínský. Poradcem se stal František Zlámal, který vede oddělení koncepce a rozvoje města. Kontaktovat ho s dotazy mohou zájemci před podáním návrhu, protože jakmile svůj příspěvek „odkliknou“ do systému, jde o nevratný krok. (frantisek.zlamal@prerov.eu, tel. 581 268 610)

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..