Včera bylo pokáceno dvacet proschlých topolů, které se nacházely na okraji Národní přírodní rezervace Žebračka. Akci posvětila Agentura ochrany přírody České republiky.

Důvodem kácení stromů byl jejich špatný stav, kvůli kterému ohrožovaly cyklisty. „K zemi šlo dvacet topolů kanadských, které se nacházely na hranici životnosti – byly ve špatném zdravotním stavu, prokazovaly hnilobu kmenů, na větvích bylo jmelí,“ uvedla Svatava Doupalová z přerovského magistrátu.

V Žebračce se ve větším měřítku kácelo již na začátku letošního ruku a těžba přinesla celou řadu nespokojených připomínek od občanů. Mnozí se obraceli i na Agenturu ochrany přírody České republiky – ale právě ta zásah doporučila i schválila. A nejinak je tomu i nyní. „Jako odborný lesní hospodář pro lesní majetek města Přerova zdůrazňuji a zaručuji, že jde o nutnou těžbu starých stromů. Hmota bude ponechána v porostu na zetlení, pokácené dřeviny tedy nebudeme nikam převážet,“ dodal Vít Navrátil z Technických služeb města Přerova.

 

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..