Město Přerov investuje milion a půl do obnovy čtyř dětských hřišť. Na nové prolézačky, houpačky či kolotoče se děti mohou těšit v parku Michalov a na Velké Dlážce. Pracovníci technických služeb již začali odstraňovat staré prvky. V příštím týdnu by měly od výrobce dorazit nové atrakce, které se budou v průběhu podzimu na hrací plac postupně montovat.

V Michalově budou moci děti využívat multifunkční hřiště s dřevěnými konstrukcemi. „ Zvolili jsme modřín, který je hezký, pevný a tvrdý – a pro tyto účely je mnohem lepší než třeba akátové dřevo,“ přiblížila Lenka Zábojníková z Technických služeb města Přerova. Například na hřišti u restaurace Michalov vznikne dvouvěžová atrakce s hradbami a podestami, jejíž součástí bude dřevěný prolézací tunel, skluzavka i šikmý lanový most. Kromě toho tu mají mít místo dva prvky zvané „ptačí hnízdo“, balanční lano, žebříky, točidlo a také dva metry dlouhá kladina na pružinách. Část novinek by už mohla být ukotvena v závěru příštího týdne.

„S výměnou herních prvků počítáme také v části u zahradnictví, kde bude nově stát věžová sestava se skluzavkou a mostem, kolotoč s plastovými sedátky či osmiboká lezecká stěna, jejíž součástí budou balanční lana, dvě horizontální lanové pavoučí sítě či šikmá lezecká stěna,“ popsala Michaela Kašíková z přerovského magistrátu. Počítá se tu rovněž s indiánským lezeckým domečkem, dobrodružným žebříkem, houpací sítí pro děti až do čtrnácti let, lanovou sítí a houpačkami v podobě auta, koníka a psa. A pozadu nezůstane ani hřiště před bufetem U Králíčka, kde si děti budou moci užívat multifunkční sestavu s věžemi, skluzavku a šikmou lezeckou stěnu doplněnou lanovým mostem.

I když většina nových herních prvků se stane součástí městského parku, jedna sestava bude přivezena i na dětské hřiště u panelového domu s adresou Velká Dlážka 1. „Tam ale nebude mít místo modřín – na sídliště jsme raději zvolili kov. Vyměníme současnou atrakci za novou, která bude díky svému provedení odolná i proti vandalům,“ dodává na závěr Michaela Kašíková.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..