Miroslav Komínek už přes 20 let informuje o činnosti přerovských strážníků. Jeho svébytný styl plný humoru oceňují uživatelé Facebooku, a to nejen z Přerova. Místní strážníky na sociální síti sleduje přes 23 tisíc uživatelů a počtem fanoušků tak překonávají dokonce i oficiální profily městské policie z Prahy či Brna.

„Je to zhruba patnáct let, co jsme se s panem ředitelem domluvili, že bychom chtěli oddělit naše zprávy od těch běžných, které nenaplňovaly naši představu toho, jak by to mělo být. Myslíme, že média jsou přehlcena jasnými a stručnými informacemi. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli přistoupit na trochu jinou verzi,“ líčí Miroslav Komínek, jak se zrodil nápad začít informovat o činnost strážníků vtipným a originálním způsobem.

V úterý večer získali přerovští strážníci za svou tvorbu ocenění za nejlepší blog roku. Cenu Magnesia Litera si převzal na slavnostním večeru v Praze právě Miroslav Komínek. Podle poroty v jeho facebookových příspěvcích ožívá tradice předválečných soudniček. Blog se podle nich řadí k humoristické literatuře i k noirovému detektivnímu žánru, texty navíc přispívají k polidštění stigmatizované profese.

Netradiční svodky přerovských strážníků se dočkají zhruba za měsíc i své knižní podoby. Kniha by měla zahrnovat soudničky na každý den v roce a autorské ilustrace, v plánu je i audiokniha namluvená hercem Davidem Matáskem.

V minulém roce jsme zástupce ředitele MP Přerov Miroslava Komínka vyzpovídali i my. Co říkal na to, když ho oslovili s prosbou o rozhovor z DVTV? A projevoval se jeho literární talent už v dětství? Tyto a další otázky jsme mu položili v jednom z dílů seriálu Přerov DNES.

 

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..