Na adrese Jungmannova 1312 v Přerově by mělo vzniknout nové sociální bydlení. Informoval o tom na svých webových stránkách spolek Centrum moudré šance, který je majitelem pozemku i bytového domu, jenž byl jeho součástí. Původní dům, který zde stával, aktuálně prochází demolicí. Po dokončení těchto prací by měla být zahájena výstavba nového domu se sedmi bytovými jednotkami.

Podle informací spolku se bude jednat o formu nájemního bydlení a objekt bude sloužit výhradně lidem z Přerova, kteří přišli o své původní bydlení například z důvodu dlouhodobé hospitalizace v nemocnici.  Dále bude určen pro osoby bez přístřeší po vystěhovaní z bytu nebo invalidy, kteří byli dlouhodobě ubytovaní v azylovém domě.

Projekt je podporován Statutárním městem Přerov a bude spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu.

Spolek Centrum moudré šance byl založen v roce 2015. Jeho předsedou je Ivo Lausch. Podle svého webu zajišťuje poradenskou činnost v právní a finanční oblasti, nabízí vzdělávací programy pro rozvoj klientů, zprostředkuje jednání s úřady státní správy a řeší problematiku bydlení včetně nabídky vlastních ubytovacích kapacit.

Comments( 2 )

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..