Olomoucký kraj se spolu s týmem Krajského akčního plánu (KAP) rozhodl ocenit mimořádné počiny v online výuce a vyhlásil soutěž Nejlepší učitel výuky na dálku v Olomouckém kraji.

Okamžitý přechod z prezenční výuky na výuku distanční prošel velkými porodními bolestmi. Žáci i učitelé měli, či stále mají, s tímto druhem výuky velké problémy. Někteří kantoři, jejich vedení a zřizovatelé škol ale prokázali velkou dávku trpělivosti, improvizace, vynalézavosti a mimořádného nasazení.

„Především díky úsilí a nápaditosti učitelů se i přes veškeré obtíže a specifika tohoto způsobu výuky daří krajskému školskému systému distanční výuku zvládnout se ctí. Jsem přesvědčen, že učitelé si za to zaslouží naše poděkování a ti nejlepší také ocenění,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Aleš Jakubec, který nad akcí převzal záštitu.

Sběr nominací probíhá prostřednictvím online formuláře https://forms.gle/H44zfvHuGviWkM9G9 a trvat bude až do 30. dubna. Nominaci do kategorií Gymnázia, lycea a obchodní akademie a Střední odborné školy mohou zasílat ředitelé škol, ostatní pedagogové a samozřejmě také žáci či jejich rodiče. V první kategorii budou odměněni učitelé gymnázií, obchodních akademií a lyceí, druhá kategorie pak porovná učitele ze Středních odborných škol.

Při nominování musí být uvedeno, v čem přesně učitel vyniká a nezbytná je i ukázka z jeho online výuky. Přijaté nominace zhodnotí odborná porota a výsledky budou vyhlášeny na workshopu projektu KAP v červnu 2021.

„Pevně věřím, že vyhlášení výsledků a předání ocenění nebudeme muset realizovat také online, ale sejdeme se osobně,“ dodal radní Jakubec.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..