Cyklisté, kteří pravidelně cestují mezi městem a místní částí Předmostí, se mohou těšit na novou cyklostezku. Nyní byl dokončen železobetonový tubus o rozměrech zhruba 3 krát 3 metry, který vede pod železniční tratí. Zatím však z obou stran chybí plánovaná cyklostezka, která propojí Velkou Dlážku s Hranickou ulicí, takže tubus dosud není průjezdný. Hotovo by mohlo být ještě letos. 

Stávající situace při průjezdu do Předmostí nebyla pro cyklisty příliš příznivá. Ti museli volit ze dvou variant, a to buď jízdu po frekventované silnici, nebo využít stezku, která však slouží i pro chodce a je nutné zde z kola slézt. „Nová trasa má být dlouhá 166 metrů a je řešena jako dvoupruhová o celkové šířce 3 metry, povrch je naplánován ze zámkové dlažby. Cyklostezka povede i přes nově zřízený tubus pod železniční tratí,“ informoval radní pro dopravu Tomáš Navrátil. Jelikož je zde nutné překonat určitý výškový rozdíl, bude vyústění z tubusu v místě stoupání cyklostezky vedeno v ocelových polorámech. Po překonání výškového rozdílu pak povede po povrchu. „V rámci výstavby cyklostezky dojde i ke zřízení veřejného osvětlení, cyklistům novou trasu osvětlí LED svítidla. Součástí jsou i terénní úpravy, stezku bude lemovat dvanáct dřevin,“ doplnil Miroslav Piekutowski z přerovského magistrátu.

V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele – ten by mohl zahájit práce letos v červnu a na zhotovení budou mít dělníci 165 dnů, takže do konce roku by už nová stezka mohla sloužit. Projektanti předpokládají, že by stavba mohla vyjít na 14 milionů 467 tisíc korun, částka se však bude odvíjet od nabídek společností, které se výběrového řízení zúčastní.

Podjezd pro cyklisty byl postaven Správou železnic a město Přerov za něj zaplatilo 13 milionů 342 tisíc korun. Dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury pokryla 85 procent uznatelných nákladů, takže přerovskou kasu tubus přišel nakonec jen na 2 miliony.

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..