Voláte si záchranku, policii či hasiče uprostřed města, ale nevíte kam přesně je nasměrovat – nevidíte ani název ulice či náměstí a ani žádný jiný orientační bod. Od nynějška budete vědět, že i v Přerově stačí najít lampu veřejného osvětlení a nadiktovat operátorovi její číslo. Ve větších městech jde již o běžnou věc, kterou často využívají turisté. 

Celkem bylo unikátním číslem označeno 4734 lamp přerovského veřejného osvětlení a 108 rozvaděčů. Po nadiktování čtyřmístného kódu určí operátor Integrovaného záchranného systému vaši polohu a může na místo vyslat své kolegy. „Sloupy už máme označeny, v blízké době dojde i k propojení se složkami záchranářů. Věřím, že tato novinka prospěje všem stranám – lidem v tísni i záchranářům,“ řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha.
Navíc značení sloupů pomůže i pracovníkům, kteří na území města Přerov provádějí údržbu.

Nové štítky se už za krátkou dobu staly terčem vandalů, kteří je z lamp a rozvaděčů strhávají. Proto jsou pracovníci Technických služeb vybaveni náhradními štítky, které vylepují na místo těch stržených a poničených. Přerov za zisk technických a polohových informací o veřejném osvětlení zaplatil celkem 1 milion a 208 tisíc korun.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..