Lidé, mající trvalé bydliště na adrese Bratrská 34, kteří se však v Přerově nezdržují a jejich faktické místo pobytu není známo, nebudou omilostněni od placení poplatků za psa a za odpad. Do letošního roku jim město tyto poplatky promíjelo, a i když se dá očekávat, že vymáhání peněz od těchto lidí bude složité, žádné výjimky uděleny nebudou.  Výše poplatku za odpad se oproti letošku nezvýší, zůstává na částce 700 korun.

Promíjená částka navíc není žádná almužna. Pokud by se od všech neplatičů podařilo částku vybrat, přišlo by si město na 596 tisíc 400 korun. „V současné době máme 2315 poplatníků s trvalým bydlištěm na ohlašovně – a toto osvobození se týkalo 852 z nich. Rozhodli jsme se, že svou povinnost teď budou muset splnit, je to tak vůči všem poctivě platícím spravedlivé a rovné,“ řekla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.

Peníze, které musí být vynaloženy na svoz a likvidaci odpadu se meziročně zvyšují. V roce 2019 činily náklady na odpad v Přerově celkem 34 milionů 380 tisíc korun, v roce 2020 to už bylo o 330 tisíc korun více. Zastupitelé se však rozhodli ponechat výši poplatku za odpad stejnou jako loni. Město doplácí ze svého rozpočtu na odpad 8 milionů 800 tisíc korun – a v této částce jsou započítáni i osvobození poplatníci.

Majitelé psů se poplatkům rovněž nevyhnou

Někteří občané na adrese Bratrská 34 mají přihlášeného i psa. Ani ti se poplatkům nevyhnou. „V současné době je na této adrese evidováno 81 majitelů psů a osvobozeno od poplatku bylo 11 z nich.  I ti budou muset do konce března za svého psa platit, žádná výjimka už pro ně nebude existovat,“ konstatovala Milena Lanžhotská z odboru ekonomiky přerovského magistrátu.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..