Bezmála třemi milióny korun přispěl Olomoucký kraj na pořízení nové rolby, která bude upravovat běžecké stopy v Jeseníkách. Stroj má obhospodařovat především nejvytíženější Jesenickou magistrálu. Slavnostním křtem prošla rolba ve čtvrtek 10. prosince.

„Rolba bude sloužit nejen k úpravě stop, ale také k odstraňování zledovatělého terénu. To povede k nižšímu počtu úrazů,“ upozornil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Mimo Jesenické magistrály obslouží stroj také přilehlé běžecké okruhy. Nejvyšší části Jeseníků – okolí Pradědu budou provozovatelé roleb z našeho kraje upravovat ve spolupráci s krajem Moravskoslezským.

„Pořízení rolby bude mít vliv na frekvenci údržby bílých stop. Ty se budou nově projíždět až čtyřikrát týdně,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

Celkové náklady na pořízení rolby dosáhly téměř šesti miliónů korun. Na financování nákupu se kromě Olomouckého kraje podílel také Mikroregion Jesenicko a Ministerstvo pro místní rozvoj.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..