Přerovská radnice oznámila několik změn v městském parkovacím systému, které začnou platit od ledna příštího roku. Řidiči tak nově nebudou muset platit parkovné ve vnitrobloku v Kainarově ulici. Parkovací automat naopak přibude v Palackého ulici před Pasáží.

„Nově se také vymezují lokality, pro které budou vydávány parkovací karty podnikatelům, kteří v daném místě podnikají, nebo lidem s trvalým pobytem. Třeba na náměstí Přerovského povstání už nebudou moci požádat o vydání parkovací karty, takže tam každý řidič bude od 8 do 18 hodin platit,“ informoval přerovský primátor Petr Měřínský. Ceny za parkovné se podle primátora měnit nebudou a navýšení není v plánu.

Navíc dojde k úpravě doby platnosti dlouhodobých parkovacích karet. Tyto karty budou vždy platit celý kalendářní rok a dále až do 15. ledna roku následujícího. To znamená, že karty zakoupené pro rok 2020 budou platné až do poloviny ledna 2021.

Kolik stojí parkovné v Přerově?

Parkovací lístek stojí 10 korun za každých započatých 30 minut stání, 100 korun za celý den, 1000 korun za 31 dnů stání a 8 400 korun za kalendářní rok.

Parkovací karta stojí: 600 korun (pro fyzickou osobu, která v dané lokalitě má trvalé bydliště nebo tam vlastní nemovitost), 2 400 korun (pro každou další osobu), 3 tisíce korun (pro právnickou nebo fyzickou osobu, která v dané lokalitě má sídlo nebo provozovnu), 6 tisíc (pro každou další fyzickou nebo právnickou osobu).

Komentář

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..