V noci na pondělí vyrazilo několik hasičských jednotek k požáru, který pohltil chatu v rekreační oblasti u Lipníka nad Bečvou. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Událost si nevyžádala žádné oběti. 

Požár chaty byl nahlášen ve 3 hodiny ráno. Na místo přispěchalo celkem pět hasičských jednotek, které po prvotním průzkumu potvrdily, že hoří jednopodlažní zděný objekt s podkrovím. Požár byl už ve třetí fázi. Hasiči vyloučili, že by byl někdo uvnitř a pomocí pěti útočných proudů zahájili hasební práce. Jako zdroj vody posloužila nedaleká řeka Bečva, na níž bylo zřízeno čerpací stanoviště.

Hasičům při práci překáželo obrovské množství naskladněného materiálu, kvůli němuž byla chata těžko přístupná a navíc zasahujícím jednotkám ve tmě zvyšoval nebezpečí úrazu. Ohnisko požáru se však podařilo rychle lokalizovat. Okolní trávu s naskladněným materiálem hasiči ochlazovali proudem vody, aby se oheň dále nešířil.

V pondělí přes den pak pokračovaly dohašovací práce a kontrola objektu kvůli skrytým ohniskům hoření, která byla pravidelně prolévána vodou. Navíc hasiči odklízeli naskladněný materiál, aby mohli rozebrat chatu a dohasit ji.

Odhadovaná suma škod byla vyčíslena na 2 miliony korun. Na vyšetřování příčiny vzniku požáru spolupracují hasiči s Policií ČR.

Na místě zasahovaly jednotky dvě profesionální jednotky ze stanice Lipník nad Bečvou a Přerov a tři jednotky dobrovolných hasičů: Lipník nad Bečvou, Nové Dvory a Osek nad Bečvou.

[images cols=“three“]
[image link=“#“ image=“22540″]
[image link=“#“ image=“22541″]
[image link=“#“ image=“22542″]
[image link=“#“ image=“22543″]
[image link=“#“ image=“22544″]
[image link=“#“ image=“22545″]
[image link=“#“ image=“22547″]
[image link=“#“ image=“22548″]
[image link=“#“ image=“22549″]
[/images]

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..