Desítky adventních věnců, věnečků a vánočních dekorací, z nichž si lze vybírat ve vstupní hale Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. A k tomu početná skupina sester, floristů a dobrovolníků, která v suterénu usilovně pracuje na výrobě ozdob. Takový byl 21 let průběh tradičního Věncování – charitativní akce, jejíž výtěžek slouží k potěše a radosti malých pacientů, ale také k pomoci jejich rodinám v těžké sociální situaci. Dvaadvacátý ročník ale bude vzhledem ke koronavirové epidemii jiný, mnohem komornější.

„Spousta lidí se ptá, zda vůbec letos Věncování bude. Dlouho jsme to zvažovali, protože situace není pro tyto akce příznivá. Nakonec jsme díky vstřícnosti a významné podpoře vedení Dětské kliniky a sdružení Šance zvolili alespoň omezenou variantu,“ říká dětská sestra a koordinátorka akce Mgr. Pavla Medková.

Jak tedy letošní Věncování bude probíhat? Přípravě adventních věnců se bude věnovat jen několik sester a dobrovolníků ve svém volném čase a zájemci nebudou mít možnost bohatého výběru adventních věnců. Prodej bude probíhat od 16. do 27. listopadu, výhradně v pracovní dny od 8 do 15 hodin ve venkovním stánku, který bude umístěn u bočního, transportního vchodu do suterénu Dětské kliniky.

Děkujeme všem, kteří Věncování a Dětské klinice zachovají i přes komplikované podmínky a nelehkou situaci přízeň.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..