Do oblastí, kde je to nejvíce potřeba a které přispívají ke zkvalitnění života obyvatel regionu, cílí svoji podporu Olomoucký kraj. A to díky spolupráci s městy a obcemi. Informace o tom, co samosprávy tíží a v čem by potřebovaly pomoci, získává hejtmanství například prostřednictvím pravidelně pořádaných konferencí. Zatím poslední proběhla v pondělí 7. září v Olomouci.

„Sám jsem v minulosti starostoval, takže si dovedu představit, co všechno musí zástupci měst a obcí řešit. Kraj je tu právě proto, aby jim pomohl. Díky spolupráci se samosprávami se nám daří podporovat důležité projekty a směřovat dotace přesně tam, kde je to třeba,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

V dopoledním bloku byli starostové zpraveni o ekonomickém stavu Olomouckého kraje, dopravní obslužnosti a investicích do oprav krajských silnic. Nechyběly ani podrobnosti k rozvoji cestovního ruchu a informace o aktuální i chystané státní podpoře v oblasti životního prostředí.

Druhý blok byl věnován přípravě krajských dotačních programů na rok 2021. Starostové se dozvěděli také informace z oblasti zdravotnictví, školství a regionálního rozvoje. Zaujala i prezentace plánovaných národních dotačních programů Ministerstva pro místní rozvoj.

Konference samospráv pořádá Olomoucký kraj pravidelně už od roku 2005.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..