Čtrnáct trenérů, cvičitelů a funkcionářů sportovních klubů z celého regionu bylo v úterý 15. září vyznamenáno za svoji dlouholetou práci a přínos k rozvoji sportu. Ocenění převzali v prostorách hotelu Flora v Olomouci z rukou náměstka pro oblast sportu Petra Vrány.

„Velmi si vážím toho, co tito lidé pro sport udělali. A nejen pro něj. Pomáhali vychovat stovky lidí, pro které se stal pohyb koníčkem, vášní nebo dokonce profesí. Především jim však vštěpili zásady fair play, což je důležité pro celou naši společnost,“ řekl náměstek Vrána.

Olomoucký kraj věnuje oblasti sportu velkou pozornost. Především se zaměřuje na mládež. Spolkům, které působí na území regionu, pomáhá například prostřednictvím dotačních programů a podporuje i výchovu kvalitních trenérů. Pravidelně organizuje také vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého kraje.

Komise Rady Olomouckého kraje pro mládež a sport navrhla ocenění několika kandidátů z téměř každého okresu.

„Ocenění byli vybráni podle toho, jak jednotliví komisaři předložili návrhy. Snažili jsme se ocenit ty nejlepší z každého okresu. Jsou to lidé, kteří se sportu věnovali celý život bez nároku na odměnu,“ dodal Vrána.

Ocenění zasloužilých trenérů a sportovních funkcionářů získali:

Olomouc

Vlastimil Kubáček

Marie Chrástová

 

Prostějov

Táňa Beránková

Zdeněk Zachar

Richard Beneš

Jiří Běhal

Jiří Kremla

 

Přerov

Vladimír Vybíral

Jan Gebauer, in memoriam

Jaroslav Hýzl

Vojtěch Burian, in memoriam

Pavel Vrba, in memoriam

 

Šumperk

Antonín Haltmar

Karel Polách

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..