Dvě obří investiční akce v severní části regionu ukončil v těchto dnech Olomoucký kraj. Opravou prošly frekventované silnice z Hanušovic do Nové Seninky a z Leštiny po hranice okresu Ústí nad Orlicí.

„V minulosti se často stávalo, že většina krajských investic se soustředila na Olomoucko. To už dnes neplatí. Do oprav silnic na severu regionu šly stovky miliónů korun. A řidiči, kteří dnes pojedou z Hanušovic do Nové Seninky nebo z Leštiny do sousedního okresu, se o tom mohou sami přesvědčit,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Rekonstrukce cesty mezi Hanušovicemi a Novou Seninkou proběhla díky česko-polskému projektu Přeshraniční dostupnost Hanušovice – Stronie Ślaskie. Z celkových nákladů ve výši 113 miliónů korun na českou část oprav hradil Olomoucký kraj zhruba třetinu, zbytek pokryla dotace.

„Projekt se týkal stavebních úprav silnice II/446 od Hanušovic směrem k Nové Senince až po křižovatku se silnicí III/44649 v délce téměř třináct kilometrů na české straně. U našich polských sousedů se pak rekonstruovalo necelých osm kilometrů okresní silnice od obce Stronie Ślaskie přes Bolesławów – Nowa Morawa až ke státní hranici,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Na více než 140 miliónů korun pak přišla rekonstrukce komunikace od hranic Pardubického kraje do Leštiny na Zábřežsku. Opravou prošlo více než dvanáct kilometrů vozovky, která teď lépe zvládne dopravní zatížení.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..