Marie Rozmanová z Litovle je Babičkou Olomouckého kraje roku 2020. Na cestě k vítězství ji podporovalo na pět set seniorů, kteří v úterý 15. září slavili v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora za přísných hygienických opatření svůj svátek.

„I přes všechny těžkosti způsobené koronavirem a neustále se měnícími opatřeními se nám podařilo uspořádat pátý ročník akce, která už na Hané zdomácněla. Nadšení přítomných seniorů je pro mě odměnou,“ řekla za organizátory Milena Hesová, ředitelka Krajské rady seniorů Olomouckého kraje.

Stříbrnou medaili vybojovala Alena Várošová z Mohelnice, která v rámci volné disciplíny předvedla taneční scénku. Třetí příčku obsadila Ludmila Talafousová z Olomouce. Ta zaujala porotu tancem u tyče.

„Soutěž Babička roku vznikla právě v našem kraji a rychle si získala oblibu. Po našem vzoru ji navíc postupně začali pořádat i v dalších regionech. A jde o projekt, který boří mýty – že ve stáří se lidé nemohou bavit, sportovat, soutěžit nebo dělat všechny jiné věci, které mají rádi,“ připomněl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Babičku sympatie vybíralo publikum. I tento titul získala zlatá Marie Rozmanová. Ocenění Nejstarší babička patří třiadevadesátileté Ludmile Vojtkové ze Zábřehu.

Soutěže se může zúčastnit každá babička od padesáti pěti let, která má trvalý pobyt na území Olomouckého kraje. Soutěžící absolvují tříminutový rozhovor, během kterého představí sebe i svůj kraj. Následuje volná disciplína, v jejímž rámci mohou účastnice recitovat, zpívat, tančit, hrát na hudební nástroj nebo předvést vlastní tvorbu – malování, háčkování či pletení a další dovednosti. Nechybí ani módní přehlídka společenského oblečení podle vlastního výběru.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..