První květen patří v Přerově už tradičně kytarovému rekordu. Omezení spojená s koronavirem však letošnímu ročníku vystavila dočasnou stopku. Díky postupnému rozvolňování se však nakonec organizátoři rozhodli přesunout oblíbenou akci na neděli 30. srpna. 

V pořadí již čtvrtý ročník kytarového rekordu, který se i tento rok uskuteční na parkánu přerovských hradeb, nese podtitul Pocta Hendrixovi a Ivanu Královi. „V letošním roce jsme se rozhodli nejen pro poctu Hendrixovi, ale chceme vzdát hold také nedávno zesnulému Ivanu Královi. Účastníci si tak společně zahrají i jejich skladby,“ uvedl organizátor akce Pavel Ondrůj. Zkrátka podle něj nepřijdou ale ani příznivci punku a nové vlny. Zazní například i skladby od kapel Nirvana, The Clash nebo Lucie.

Díky změně termínu se bude moci kytarového rekordu v Přerově účastnit také polský kytarista Leszka Cichonskiho. „Kromě kytarového rekordu bude Cichonski společně s americkým kytaristou Mikem Russellem k vidění na sobotním festivalu Blues nad Bečvou, který se odehraje ve své osmileté historii letos prvně na hradbách,“ doplnil Ondrůj.

Kytaristé se pokusí o rekord v neděli 30 srpna ve 14:00. Už od 11 hodin bude však na parkánu probíhat kytarový workshop pod vedením opavského lektora Tomislava Zvardoně. Na Kytarovém rekordu zazní celkem osm skladeb. Akordy, noty a tabulatury k nim najdete ZDE.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..