Po novém už cestují řidiči, kteří projíždí obcí Stařechovice na Prostějovsku. V pondělí 13. července tu skončila tři čtvrtě roku trvající rekonstrukce téměř 1200 metrů dlouhého úseku dvou silnic III. třídy. Celkové náklady přesáhly 33 miliónů korun, většinu jich hradil Olomoucký kraj.

„Do oprav silnic ročně investujeme více než miliardu korun. Mám radost z každého kousku, který se podaří zrekonstruovat, protože díky tomu mohou obyvatelé kraje pohodlněji a bezpečněji cestovat za prací, k lékaři nebo za zábavou,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Obě komunikace byly poškozené během budování splaškové kanalizace v obci. Cesty získaly nové podloží i povrch, došlo také k úpravě jejich výškového profilu.

„Celý průtah má nový asfaltobetonový povrch s odvodňovacím proužkem. Nové je i dopravní značení a z důvodu větší bezpečnosti byla na méně přehledných místech osazena také tři dopravní zrcadla,“ popisuje Jan Zahradníček, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Opravy silnice navíc využily Stařechovice k obnově hlavního vodovodního řadu. Tyto práce přišly na více než sedm miliónů korun.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..