V plném proudu jsou přípravy Her X. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2021, které v Olomouckém kraji proběhnou v červnu příštího roku. Do regionu dorazí více než čtyři tisíce sportovců ze všech krajů České republiky.

„Ačkoli samotná sportovní akce proběhne příští rok, přípravy na její realizaci už začaly. Vybrali jsme sportoviště, na kterých budou olympijské turnaje probíhat, a pracujeme i na zajištění zázemí pro účastníky. Čeká nás také schválení oficiálního loga, maskota her nebo medailí,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sportu Petr Vrána.

Letní Olympiádu dětí a mládeže budou v regionu hostit města Olomouc, Prostějov, Přerov a jeho místní část Žeravice, Uničov, Kojetín a také Velká Bystřice. Jejich zástupci dostali v pátek 12. června během setkání v sídle hejtmanství k projektu všechny aktuální informace.

„S akcí takového formátu souvisí stovky drobností, které je třeba co nejdříve vyřešit, aby vše proběhlo tak, jak má. Bez pomoci zástupců měst, v nichž se bude příští rok v rámci olympiády sportovat, se neobejdeme a jsme rádi, že nám všichni potvrdili spolupráci,“ sdělil po jednání uvolněný člen zastupitelstva Olomouckého kraje Vladimír Lichnovský.

Olympiáda se uskuteční v termínu od 20. do 25. června příštího roku. Účastníky čeká dvacet sportovních disciplín od atletiky přes fotbal a tenis až po taneční sport. Atmosféru opravdové olympiády dotvoří zahajovací i závěrečný ceremoniál nebo Olympijský dům.

První Olympiáda dětí a mládeže proběhla v roce 2003. Hry mají letní a zimní variantu, ve kterých se ob rok střídají. Na Olomoucký kraj tak připadl jubilejní desátý ročník.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..