Osm set tisíc korun rozdělil Olomoucký kraj mezi dvě organizace, které na území regionu pomáhají rodičům dětí s dětskou mozkovou obrnou. Symbolické šeky předal ve čtvrtek 18. června zástupcům obou sdružení náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

„Rehabilitace dětí, které trpí dětskou mozkovou obrnou a jinými neurologickými onemocněními, je nesmírně nákladná. Příspěvkem z krajského dotačního titulu chceme pomoci jejich rodičům, aby mohli svým potomkům zajistit potřebnou péči,“ řekl náměstek Horák.

Asociace rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními, která je jedním z příjemců krajské dotace, použije peníze na úhradu rehabilitačních pobytů nemocných dětí.

„Dotace je pro nás obrovskou pomocí. Díky ní budou moci intenzivně rehabilitovat děti z asi čtyřiceti rodin, které v Olomouckém kraji sdružujeme,“ vysvětlil předseda Centra náhradní rodinné péče dětí se zdravotním hendikepem Miloš Svoboda.

Symbolické šeky předal náměstek Horák zástupcům organizací během návštěvy rehabilitačního centra Arcada v Hranicích. To poskytuje ambulantní péči právě dětem s mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..