Premiér Andrej Babiš společně s hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem navštívili v pátek 12. června vytopené obce Šumvald a Břevenec, aby se na místě přesvědčili o postupu odklízecích prací a mohli dojednat další pomoc.

S panem premiérem jsem byl v kontaktu hned od pondělí a o situaci ve vyplavených obcích jsem ho informoval. Dnes jsme se, mimo jiné, společně zúčastnili také zasedání místního krizového štábu,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Předseda vlády dorazil na místo v odpoledních hodinách. Zajímal se hlavně o to, zda mají lidé k dispozici dostatek prostředků a techniky na odstranění následků velké vody. A také chtěl vědět, jaká opatření lze do budoucna udělat, aby se podobné neštěstí neopakovalo.

„Jakmile dostanu konkretizované požadavky na poskytnutí další pomoci, předložím je vládě, aby mohla prostředky co nejrychleji uvolnit a poslat do postižené oblasti,“ slíbil Andrej Babiš.

Blesková povodeň vytopila v Břevenci a Šumvaldě zhruba polovinu domů a způsobila škody za stovky miliónů korun. Na místě zasahují hasiči Olomouckého kraje, policisté, vojáci a pomáhají i dobrovolníci. Hejtmanství zároveň vyhlásilo finanční sbírku na pomoc lidem postiženým povodní. Záplavy mají dosud jednu potvrzenou oběť, další žena se stále pohřešuje.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..