Milan Langer (zdroj: Olomoucká drbna)

Dlouhým potleskem bylo v pondělí 22. června zahájeno zasedání zastupitelstva Olomouckého kraje. IT specialista se zrakovým postižením Karel Giebisch totiž z rukou hejtmana Ladislava Oklešťka převzal vyznamenání za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Ocenění dostal in memoriam také dlouholetý předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Olomouckého kraje Milan Langer.

„Cenu uděluje kraj už od roku 2005, poslední tři roky dokonce ve dvou kategoriích – dobrovolník a profesionál. Jsem moc rád, že lidí, kteří si uznání i poděkování zaslouží, je v našem regionu stále dost,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Milan Langer, který velkou část života strávil na vozíčku, usiloval o zlepšení podmínek pro stejně znevýhodněné lidi. Snažil se jim ukázat, že každý si může plnit své sny. Optimista s velkým smyslem pro humor a láskou k cestování zemřel loni ve Francii během svého odvážného putování z Olomouce do Santiaga de Compostela ve Španělsku.

Karel Giebisch, nadšenec do IT, masér a bojovník za inovace, v rámci svých aktivit dokazuje, že i lidé se zrakovým postižením mohou být aktivní v mnoha oblastech. Jeho velkým snem je začlenit osoby s hendikepem do běžné společnosti a ukázat, že hendikep, ať je jakýkoliv, není překážkou. Pomáhá mimo jiné optimalizovat digitální aplikace pro nevidomé.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..