Mohelnice, Lipník nad Bečvou nebo Zábřeh – právě v těchto městech letos chystají modernizaci dětských dopravních hřišť. Obnovou projdou díky krajské dotaci také výukové areály v Hranicích, Litovli nebo Olomouci. Hejtmanství na to ze svého rozpočtu uvolní přes tři milióny a šest set tisíc korun.

„Děti získají moderní zázemí pro tréninkové jízdy na kole. Malí cyklisté si na hřištích osvojí základní pravidla chování na silnicích, naučí se bezpečně projet křižovatkou i mnoho dalších užitečných věcí,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Například rekonstrukce dopravního hřiště v Hranicích zahrnuje úpravu stávající komunikace a přístřešku na skladování kol nebo osazení nových dopravních značek. V Litovli přibude vybavení v podobě jízdních kol a koloběžek. Olomoucký Semafor pak čeká třeba celková renovace vodorovného dopravního značení, včetně čištění povrchu vozovky.

„Žádosti měst a obcí o poskytnutí dotace z krajského rozpočtu byly většinou zaměřeny jak na rekonstrukci dopravních hřišť, tak na pořízení nového vybavení. V jednom případě potřeboval žadatel finanční podporu na dokončení výstavby nového hřiště,“ doplnil Zahradníček.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..