Nejen Olomoucký kraj, ale prakticky celá Česká republika se v posledních týdnech spojila v boji proti koronaviru. Válku nové infekci vyhlásil také Jan Podešva, který pod hlavičkou MůjŠTÍT.CZ vedle svého hlavního výrobního programu dokázal vyvinout za použití řemeslníkům dostupných materiálů vlastní konstrukci ochranných štítů pro pracovníky v rizikových profesích. Dílnu v Pasece u Uničova, kde se tyto osobní ochranné prostředky vyrábějí, navštívil také náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák.

„Aktivity obyvatel obce Paseka v souvislosti s aktuálními celospolečenskými problémy jsou i v krajském měřítku obdivuhodné. Dobrovolníci a firma JONAP pana Plíška pod vedením starostky Lenky Niessnerové už od 15. března začali šít textilní roušky a distribuovat je nejen doma, ale také v širokém okolí. Přitom vláda České republiky svým usnesením nařídila krytí dýchacích cest až o čtyři dny později. Na tyto první aktivity navázal velmi rychle pan Podešva, který v průběhu několika dnů dokázal vyvinout a vyrobit téměř tisícovku štítů a rozvézt je tam, kde jsou potřeba,“ uvedl náměstek Horák.

Několik stovek darovaných štítů z produkce teamu MůjŠTÍT.CZ  Paseka už převzala Vojenská nemocnice Olomouc, Fakultní nemocnice Olomouc, ortopedická ambulance MUDr. Radomíra Holibky, Nemocnice Na Homolce Praha a také Krizový štáb města Šternberka. Další část produkce firma dodala zdravotnickým zařízením na komerční bázi. Výroba ochranných štítů v Pasece nadále pokračuje a zájemci o tyto produkty najdou potřebné informace na webu www.mujstit.cz.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..