Výuku, vědecký výzkum nebo třeba propagaci na třech vysokých školách v regionu letos podpoří Olomoucký kraj. Dotaci ve výši devět miliónů korun si mezi sebe rovným dílem rozdělí Moravská vysoká škola Olomouc, Univerzita Palackého a Vysoká škola logistiky.

„Podpora akademického vzdělávání má v Olomouckém kraji letitou tradici. Každý rok přispíváme na projekty, díky kterým se zviditelní nejen tyto školy, ale také celý náš region,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Moravská vysoká škola použije peníze od kraje na rozvoj výchovně-vzdělávacích aktivit směřujících k potřebám firem a dalších hospodářských subjektů regionu.

Vysoká škola logistiky investuje dotaci do zkvalitnění vzdělávání s cílem zvýšit uplatnitelnost absolventů na trhu práce. V oblasti výzkumu bude podporován potenciál pracovníků pro aplikovaný výzkum, spolupráce s aplikační sférou a posílení vědecké činnosti.

Univerzita Palackého využije finance na realizaci celé řady aktivit. „Dotace Olomouckého kraje je pro nás významná. Díky těmto penězům vzniknou nové studijní programy. Použijeme je také na prohloubení spolupráce s firmami v rámci vědeckotechnického parku,“ uvedl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..