Krajská podpora sportu nejsou prázdná slova. V pondělí 10. února se o tom přesvědčili zástupci sportovních klubů, kterým hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstek pro sport Petr Vrána předali smlouvy o poskytnuté dotační podpoře.

„Zástupci sportovních klubů nám často říkají, že se bez krajských peněz neobejdou. Já to vidím přesně naopak – žádná zdravá společnost, a tím pádem ani náš kraj, se neobejde bez sportovců,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Mezi sportovní kluby rozdělilo hejtmanství více než 55,6 miliónu korun. Celkem vyhovělo desítkám žadatelů o dotace. Čtyři milióny korun tak pomohou například mládežnickému oddílu hokeje v Olomouci. Další peníze dostanou hokejisté v Přerově a v Šumperku.

„Krajská podpora ale jde napříč všemi sportovními odvětvími. Chceme, aby v Olomouckém kraji mohl sportovat každý, kdo o to projeví zájem,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast sportu Petr Vrána.

Kromě přímé podpory tělovýchovných klubů investuje hejtmanství také do modernizací hřišť a tělocvičen. Popularizaci sportu pak zajišťuje například anketa Sportovec Olomouckého kraje. Vítěze za loňský rok oznámí její pořadatelé 27. února v přerovském Městském domě.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..