Úplně první miminko Olomouckého kraje roku 2020 se letos narodilo v prostějovské nemocnici. Malá Kristýnka přišla na svět 1. ledna hodinu a osmadvacet minut po půlnoci. Mezi gratulanty nechyběl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Těší mě, že děťátko i maminka jsou v pořádku a zastihl jsem je v dobré náladě. Malou Kristýnku i její rodiče teď čeká hodně práce i starostí, ale především spousta radosti. Jsem rád, že si ji mohou užívat právě v Olomouckém kraji,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Kromě gratulace, květin a přání pevného zdraví pro šťastnou rodičku předal hejtman prvnímu letošnímu novorozenci také hrací podložku s dětskou hrazdičkou a finanční dar.

Malá Kristýna, jejíž maminka přijela do prostějovské nemocnice z Myslejovic – Křenůvek na Prostějovsku, vážila po porodu 3,70 kg a měřila 51 cm.

V Přerově se na první miminko roku 2020 počkali až do půl páté odpoledne. Šťastná maminka, Martina Stiskálková z Nových Dvorů u Lipníku nad Bečvou, přivedla na svět holčičku Terezku. Holčička váží 3,72 kg a měří 53 cm.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..