Přerovští radní chtějí získat do majetku města bývalou budovu Emosu na Masarykově náměstí. Podle jejich plánů by se sem měla přestěhovat zhruba polovina magistrátu – úředníkům by tak mělo patřit všech šest podlaží. Nemovitost má v současné době pět vlastníků, dohromady by jim město muselo zaplatit 41 milionů 160 tisíc korun. Případnou koupi budou v pondělí 3. února schvalovat zastupitelé, kteří už vloni záměr posvětili.

„Výsledná kupní cena je opravdu velkým kompromisem, podařilo se nám ji vyjednat s majiteli, kteří původně měli vyšší požadavky,“ uvedl primátor Měřínský. Vzhledem k tomu, že budova pochází z konce šedesátých let minulého století a za padesát let do ní nebylo téměř vůbec investováno, bude nutná i investice v podobě rekonstrukce. Není vyloučené, že na opravné práce bude možné čerpat dotační tituly, z nichž by bylo možné spravit fasádu, střechu, nebo vyměnit okna. „Následně by měl přijít na řadu interiér, neboť ten už neodpovídá požadavkům současného úřadu. Ideálně by vše mělo být hotové do konce roku 2022,“ nastínil náměstek primátora Michal Zácha.

Budova na Masarykově náměstí 16 – vystavěná za socialismu – je dlouhodobě pranýřována kvůli svému vzhledu, který narušil historickou podobu náměstí. Radní jsou si vědomi, že zastupitele bude zajímat i to, jakou výslednou podobu by měl objekt dostat, aby se už neumísťoval v nejrůznějších anketách jako „ostuda města Přerova“. I na toto téma budou 3. února mluvit.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..