Lidé bez domova už nebudou muset v noci mrznout venku. Pokud venkovní teploty klesnou během odpoledne k  -3°C, mohou přijít do nízkoprahového centra Lorenc. To v budově U Bečvy 1 provozuje s přispěním města Přerov Charita.

Sedárna jim bude sloužit v případě mrazivých nocí od listopadu do dubna, a to celý týden od osmi večer do šesti hodin ráno. Pod dohledem noční služby tu může být současně až 15 lidí. „Nachystány tu pro ně budou židle a dostanou i čaj. Očekává se od nich, že tu v poklidu přečkají největší mrazy, pokud možno ve střízlivém stavu a bez náznaků jakýchkoliv potyček,“ zdůraznil náměstek přerovského primátora Petr Kouba.

Nezisková církevní organizace první službu v lednu zajistila na své náklady. Radní města už ale s Charitou uzavřeli smlouvu o spolupráci. Organizace tak získá peníze z dotačního programu, který je mimo jiné zaměřen i na sociální oblast.

Bezdomovci mohou od loňského podzimu využívat služeb nejen centra Lorenc (zde se mohou umýt, najíst, ale i čistě obléct či si vyprat), ale mají také možnost si vypůjčit od města přístřešek ve tvaru iglú. Obydlí se vyhřívá lidským teplem. Teplota uvnitř by tak měla být až o 18°C vyšší než venku. Na jaře pak iglú musí zase vrátit. K dispozici je celkem 20 iglů, které si mohou lidé bez domova po dohodě s úředníky umístit v okrajových částech města.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..