Jeseníky – hory, které miluješ, jsou hlavním lákadlem letošní expozice Olomouckého kraje na veletrhu Regiontour, který odstartoval ve čtvrtek 16. ledna v Brně. Olomoucký kraj prezentuje tuto oblíbenou turistickou lokalitu společně se sousedním moravskoslezským regionem.

Jeseníky patří k nejnavštěvovanějším místům Olomouckého kraje. Nabízí nejen možnost horské turistiky, ale i nepřeberné množství relaxačních a také adrenalinových či gurmánských zážitků. Na své si tu přijde opravdu každý. Postup propagace společně s Moravskoslezským krajem se nám osvědčil už loni, proto jsme letos neváhali ho zopakovat,“ řekl uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu Vladimír Lichnovský.

Nejen do Jeseníků chce ale Olomoucký kraj v nadcházející turistické sezóně lákat návštěvníky. Novinkou bude například rozšíření prohlídkové trasy na prostějovské radnici, která kromě věže nabídne i příležitost nahlédnout do salonků a zasedacích místností.

Své příznivce jistě rychle najde také zbrusu nový Ološlap postavený podle designu legendárního Volkswagenu T1 nebo Levandulové bistro v Úsově. Pomyslnou třešničku na dortu novinek v regionálním cestovním ruchu pak představuje zpřístupnění renesančního paláce na hradě Helfštýn.

Palác na Helfštýně prošel náročnou rekonstrukcí, díky které se návštěvníkům nabídne zcela nový pohled na tento historický objekt. Ten je z velké části zastřešený, takže vznikl prostor pro společenské akce, přednášky a výstavy. Nové podoby se dočkalo i schodiště, které v jedné části vede nad úroveň střechy. Turisté se tak mohou těšit na zajímavý výhled do okolí,“ doplnil Lichnovský.

Mezinárodní veletrh turistických možností Regiontour potrvá na brněnském výstavišti až do neděle 19. ledna. Během návštěvy společné expozice Olomouckého a Moravskoslezského kraje si lidé mohou vyzkoušet tradiční rýžování zlata nebo ochutnat Olomoucké tvarůžky.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..