První říjnový víkend organizují ornitologické spolky z celé Evropy procházky přírodou spojené s pozorováním ptáků. K akci se připojí i Moravský ornitologický spolek v Přerově. Sraz je v 8:00 u sádek Hradeckého rybníka v Tovačově.

„V těchto dnech je možno na rybnících u Tovačova pozorovat několik druhů racků, čejky chocholaté, kulíky zlaté i bledé, jespáky bojovné, hvízdáky, kopřivky a čírky. Možná se již objeví i první severské husy nebo orel mořský. Opravdovou raritou bude pravděpodobně pozorování hvízdáka chilského, který se v těchto dnech zdržuje na Křenovském rybníku. Jde o kachnu, která pochází z Jižní Ameriky. Je tedy zřejmé, že nejde o vzácného zatoulance, ale o únik z chovu. I přesto jej u nás v přírodě viděl málokdo,“ láká zájemce o pozorování ptáků Jiří Šafránek, prezident Moravského ornitologického spolku v Přerově. Účastníci festivalu budou mít možnost pozorovat ptáky i prostřednictvím dalekohledů od přerovské Meopty – optiky.

Evropský festival ptactva je nejvýznamnější podzimní akcí pro ornitology, pozorovatele ptáků i milovníky přírody. Akce se pravidelně účastní desetitisíce lidí ve 40 zemích světa. Seznam všech akcí pořádaných v rámci Evropského festivalu ptactva v ČR najdete zde.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..