V sobotu 28. 9. 2019 se v Přerově uskuteční už 10. ročník folkorního festivalu Setkání Hanáků. Těšit se můžete na vystoupení dvou set členů národopisných tanečních a hudebních souborů v hanáckých krojích.

„Přehlídka začne v 11 hodin v parku Michalov požehnáním účastníkům a lidovými zpěvy Hanáckého mužského sboru Rovina. V 11:30 hodin pak odtud vyjde průvod krojovaných Hanáků. Slavnostní zahájení folklorního festivalu se uskuteční v pravé poledne na náměstí T. G. Masaryka, kde přehlídka poběží až do 17 hodin. Na pódiu se tak vystřídá dechová hudba Moravská Veselka, cimbálová muzika Záletníci s nadějnými zpěváky z celé Hané, národopisné soubory Mánes a Malý Mánes z Prostějova, Maleníček z Lipníka nad Bečvou, Jabloňka z Martinic, Klas z Kralic na Hané, Cholinka z Choliny, Hanácká mozeka Litovel, Dudáci Tryhuci a samozřejmě nebude chybět ani domácí folklorní soubor Haná Přerov,“ vyjmenoval PiTV Jan Žůrek, pořadatel akce.

Setkání Hanáků pořádá Hanácký folklorní spolek za významné podpory Olomouckého kraje a Statutárního města Přerov. V minulých letech festival hostila např. Velká Bystřice, Doloplazy, Tovačov, Prostějov, Zábřeh, Olomouc a Čechy pod Kosířem.

 

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..