Dnešním dnem začínají v Přerově Svatovavřinecké hody. Kromě hudebního programu na náměstí TGM se můžete těšit také na hodovou výstavu, kterou pro vás již tradičně připravila Galerie města Přerova. Tentokrát ve výstavní síni na Horním náměstí budete moci zhlédnout díla akademického malíře Kristiana Kodeta.

“Pokračovatel umělecké tradice rodu Kodetů, syn a vnuk předních českých sochařů Emanuela Kodeta a Jana Kodeta, se na rozdíl od svých předků od útlého mládí věnuje malbě, i když silně ovlivněné sochařským uměním dědečka i otce,” přiblížila osobnost vystavovatele kurátorka výstavy Lada Galová. Do Přerova přiveze autor svá plátna i grafiky, na kterých budou dominovat figurální náměty jako například ženy, milenci a oči. Těchto témat se Kodet drží ve své tvorbě celý život.

Hodovou prodejní výstavu svých děl a zároveň přerovské Svatovavřinecké hody Kristian Kodet osobně zahájí při slavnostní vernisáži dnes 9. srpna v 17 hodin v Galerii města Přerova na Horním náměstí. Součástí vernisáže bude také hudební vystoupení dua Michal Sabadáš a Stanislav Smoček, které zahraje mimo jiné i písně Waldemara Matušky – Kodetova dobrého přítele. Zájemci budou moci výstavu navštívit až do 15. září.

Foto: Novinky.cz

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..